Instagram Beğeni Satın Al

Son yıllarda hızlıca büyüyen ve herkesin kullandığı sosyal medya platformu olan Instagram, milyonlarca insan kullanıyor. Diğer sosyal mecralardan farklı özelliklere sahip olan Instagram, toplumun tüm kesimleri tarafından büyük bir ilgi ile takip ediliyor. İnsanlar bu platformda birbirlerini takip ederek yaptıkları paylaşımları beğeniyor. Instagram günümüzde farklı amaçlar için kullanılıyor.

Eğlence, ticari ve haber bülteni gibi birçok amaç bulunuyor. Bu amaçları yerine getirmek için de paylaşımların daha büyük kitlelere ulaşması gerekiyor. Bu amaçla Luks takipçi web sitesi birçok Instagram gibi birçok sosyal medya platformu faaliyeti için insanlara hizmet veriyor. Bu hizmetler sayesinde Instagram kullanıcısı daha büyük kitlelere ulaşabiliyor. Luks takipçi web sitesinin sunduğu hizmetlerden biri de Instagram beğeni satın alma hizmetidir.

Instagram Beğeni Satın Al Nedir?

İnsanlar Instagram ile onlarca farklı paylaşımda bulunuyorlar. Bu paylaşımların daha fazla kişiye ve kitlelere ulaşmasını da isterler. Bunun için de bu paylaşıma beğeni ve izlenme sayısının fazla olması gerekiyor. Luks takipçi web sitemiz bunun için beğeni satın al hizmetini sunuyor. Bu hizmet ile Instagram kullanıcıları istedikleri sayıda beğeni satın alabilirler.

Instagram Beğeni Satın Al Ne İşe Yarar?

Instagram beğeni satın al hizmeti paylaşılan gönderinin daha fazla beğenilmesini sağlar. Daha fazla beğeni toplayan gönderi veya video daha büyük kitlelere ulaşır. Bu sayede hesap da daha fazla kişiye ulaşmış olur. Beğeni satın alınan gönderiden sonraki tüm gönderiler daha büyük kitlelere ulaşmış olur ve hesabın takip sayısında da artış meydana gelir.

Instagram Beğeni Nasıl Satın Alınır?

Instagram beğeni satın almak için Luks takipçi web sitesine giriş yapılır. Sitemizde bulunan Instagram beğeni paketlerden birini seçebilirsiniz. Seçecek olduğunuz paketin altında bulunan satın al butonunu tıklayarak satın alma ekranına yönlendirilirsiniz. Bu ekranda beğeni satın almak istediğiniz fotoğraf veya videonun linkini yazarak satın alma işlemine devam edebilirsiniz. İletişim bilgilerini de girdikten sonra güvenli ödeme yöntemi ile satın alma işlemi tamamlanır.

Instagram Beğeni Nereden Satın Alınır?

Instagram beğeni Luks takipçi web sitesinden satın alınır. Sitemizin sunduğu hizmet listesinden Instagram seçeneği seçilir. Daha sonra Instagram beğeni paketleri seçeneği ile onlarca farklı paketlerden biri satın alınabilir. Satın alma işleminde mobil ödeme, kredi kartı ve havale geçerlidir. Satın alma işleminden kısa bir süre sonra hizmet hesaba işlenmiş olur.

Instagram Beğeni Paketleri

Luks takipçi web sitesinde farklı seçeneklerde beğeni paketleri bulunuyor. Bunlardan ilki Türk beğeni satın al seçeneğidir. Diğerleri ise yabancı beğeni satın al veya yavaş beğeni satın al seçeneğidir. Yavaş beğeni ile paylaşıma beğeniler 24 saat içerisinde gelir. Diğer seçenek ise hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu paketlerin içeriğindeki sayılar farklıdır ve bu sayılara göre verilen hizmetin ücreti de değişebiliyor.

Instagram Beğeni Fiyatları

Instagram beğeni satın almak sosyal medya web sitesinde oldukça uygundur. Sitemizde bulunan paketlerin fiyatları değişiyor. Bu fiyatlar değişmesindeki etkenler şunlardır;

  • Yabancı beğeni ve Türk beğeni durumu
  • Beğeninin hemen gerçekleşmesi durumu
  • Beğeni paketlerindeki sayı
  • Müşteri desteği

Instagram beğeni yapacak tüm hesaplar gerçek hesap olduğu için fiyatları etkilemiyor.

Instagram Beğeni Satın Almak Güvenli Mi?

Lukstakipci web sitesinden satın alınacak beğeniler güvenlidir. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra sitemizde yer alan süre içerisinde belirttiğimiz süre içerisinde hizmet gerçekleşiyor. Verilen hizmet gerçek hesaplar tarafından yapıldığı için herhangi bir risk teşkil etmiyor. Instagram beğeni hizmeti tamamlandıktan sonra site olarak sizlere bilgilendirme de yapıyoruz.

Instagram Beğeni Satın Almak İçin Şifre Vermemiz Gerekiyor Mu?

Instagram için verdiğimiz tüm hizmetlerde olduğu gibi Instagram beğeni satın al hizmetinde de şifre talep etmiyoruz. Şifre tamamen özeldir ve herhangi bir işlem için talep edilmez. Sadece beğeni yapacağımız fotoğraf veya videonun linkini vermeniz yeterli oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken hesabın gizli olmamasıdır. Gizli olan hesaplara beğeni hizmeti verilemiyor.

Instagram Beğeni Satın Al Mobil Ödeme

Lukstakipci web sitesinden alacağınız hizmet için üç farklı ödeme seçeneği bulunuyor. Bu seçeneklerden biri olan mobil ödeme yöntemi telefon aboneliği üzerinden yapılıyor. Faturalı ve kontörlü hatlar için bu yöntem tercih edilebilir. Sitemiz Vodafone ve Turkcell cep telefon hatları üzerinden yapılan ödemeleri destekliyor. Bu hatlar üzerinden mobil ödeme yaparak Instagram beğeni satın alabilirsiniz.

Instagram Ucuz Beğeni Satın Al

Instagram’da onlarca farklı satın alınabilecek beğeni paketi bulunuyor. Bu paketler bazı durumlara göre fiyatları artsa da her bütçeye göre bir paket mutlaka bulunuyor. Diğer sitelere göre daha uygun olan fiyatlar bulunuyor ve alabileceğiniz hizmet kalitesi beklentinizi karşılayacaktır.

Instagram Türk Beğeni Satın Al

Sitemizde satın alabileceğiniz farklı beğeni paketleri bulunuyor. Bu seçeneklerden biri Türk takipçi satın al seçeneğidir. Kullanıcılar paylaşım yaptığı video veya fotoğrafın beğeni durumuna göre yabancı veya Türk beğeni tercihi yapabilirsiniz. Bu sayede paylaşımınız daha etkin bir rol alabilir. Türk beğeni satın alan ticari hesaplar paylaşımlarını ülke geneline daha hızlı bir şekilde yayabilir.

Instagram Beğeni Satın Al 1 Tl

Sitemizde Instagram beğeni paketlerini farklı fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Fiyatlar, paketlerde bulunan beğeni sayısı ve türüne göre değişiklik gösteriyor. Beğeni fiyatları 1 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Her bütçeye uygun bir paket seçeneği mutlaka sitemizde bulunuyor.

Instagram Beğeni Satın Alma Güvenilir

Instagram beğenileri kısa bir süre içerisinde hesaplara uygulanıyor. Sitemizden Instagram beğenilerini güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. Satın alma sürecinde hesaplarınıza herhangi olumsuz bir durum olmuyor ve ödeme seçeneklerini hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Satın alma işlemi bittikten sonra sitemizde verilen süre içerisinde beğeni işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Instagram Beğeni Satın Al 2 Tl

Sitemizde bulunan Instagram beğeni paketlerini uygun fiyatlar ile satın almak mümkündür. Sitemizde size uygun paketi seçtikten sonra paket ile ilgili bilgiler ve paketin hesaba uygulanış şekli ile ilgili bilgiler bulunuyor. Burada hizmetin kaç saat içerisinde tamamlanacağı, müşteri desteği, paket içeriği ve hizmete başlama zamanı gibi bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler ışığında paket satın alabilirsiniz.

Instagram Beğeni Satın Al 5 Tl

Sitemizde bulunan onlarca farklı beğeni paketleri için belli bir fiyat bulunur. Sitemiz müşteri odaklı uyguladığı fiyat politikasında 5 TL gibi bir fiyata birçok paket seçeneği sunmuştur. Bu paketlerin fiyatlarına herhangi bir ekstra ücret eklenmiyor. Paketlerde belirtilen tutarlar neyse o ücret talep ediliyor.

Instagram Beğeni Satın Al Şifresiz

Sitemizde Instagram beğeni satın alma sürecinde hesap bilgileri ile ilgili şifre talep etmiyoruz. Paket seçimi yapıldıktan sonra beğeni yapılacak fotoğraf veya video linki talep ediyoruz. Bu aşamadan sonra ödeme aşamasına geçmiş olacaksınız. Yani sitemiz hesap bilgileri veya hesap şifresi gibi gerek duyulmayan bilgileri talep etmiyor.

Instagram Kadın Beğeni Satın Al

Instagram beğeni paketleri içerisinde Türk beğeni ve yabancı beğeni diye farklı paketler bulunduğu gibi kadın beğeni ve erkek beğeni diye farklı paketler de bulunuyor. Bu paketler arasından Instagram kadın beğeni satın al paketlerini seçip kadın beğeni satın al hizmetinden faydalanın. Sitemizden bu seçenekler dahilinde istediğiniz türden beğeni satın alabilirsiniz.

Instagram Beğeni Satın Al Ekşi Sözlük Yorumları

Ekşi Sözlük'te mal ve hizmet satışı yapan yüzlerce firma yorumları bulunmaktadır. Sitemiz hizmetinden yararlanan yüzlerce müşterimiz de ekşi sözlük aracılığı ile bize yorum ve puan vermiştir. Ekşi sözlük yorumlarına bakıldığı zaman sitemizin vermiş olduğu hizmet kalitesini görmüş olacaksınız.

Instagram Aylık Beğeni Satın Al

Sitemizde tek bir gönderi için beğeni satın alabileceğiniz gibi aylık paketler şeklinde de beğeni satın alabilirsiniz. Instagram aylık beğeni paketleri şeklinde satılan paketler ay içerisinde yapacağınız paylaşımlar için geçerli oluyor. Ay içerisinde yapacağınız maksimum otuz paylaşım için pakette bulunan sayı kadar beğeni satın alabilirsiniz. Bu sayı yapacağınız otuz beğeniyi de kapsar ve hepsi için o miktarda beğeni yapılır.

Instagram 10 Beğeni Satın Al

Sitemizde bulunan beğeni paketleri içinde bulunan beğeni sayılarına göre değişiklik gösteriyor. Sitede onlarca farklı seçenek bulunuyor ve beğeni sayısı arttıkça birim fiyatlarında da düşme görülüyor.

Instagram 20 Beğeni Satın Al

Sitemizde paket seçenekleri içerisinde Instagram beğeni paketlerinde bulunan beğeni sayıları 500’den başlıyor. 20.000’e kadar devam eden bu takipçi sayılarının fiyatlarında da değişiklik oluyor. Bu seçenekler içerisinde her bütçeye ve her hesaba uygun bir paket mutlaka bulunuyor. Bu seçenekler içinden birini seçerek satın alma işlemini hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Instagram 50 Beğeni Satın Al

Sitemizde en az 500 takipçi satınalabilirsiniz. Bu satın alma işlemi 2.5 TL’den başlıyor. Bu işlem Türk takipçiler ile satın alınıyorsa tutar 4.90 TL’ye çıkıyor. Bu paketlerin seçimi yapıldıktan sonra ödeme işlemi yapılarak işlem tamamlanır. Ve hizmet atmış dakika içerisinde verilmeye başlanır. Maksimum on iki saat içerisinde hizmet tamamlanır.

Instagram 1000 Beğeni Satın Al

Instagram beğeni paketleri sitemizde 1000 beğeni paketi seçeneği ile de satışa sunuluyor. 1000 yabancı beğeni satın alma bedeli 4.90 TL olarak belirlenmiştir. Yine 1000 Türk ve yavaş beğeni paketi 9.90 TL gibi bir tutara satışa sunuluyor. 1000 Türk ve hızlı beğeni paketi ise 15.90 TL ile fiyatlandırılıyor.

Instagram Beğeni Satın Almanın Faydaları Nelerdir?

Instagram’da beğeni toplamanın birçok faydası bulunuyor. Beğeni fazla toplayan video veya fotoğraf daha fazla dikkat çeker ve takipçilerinizin beğenisini de toplarsınız. Beğeni satın alarak paylaşımlarınızı daha büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz. Hesabınız daha etkin olur ve dah fazla kişi tarafından takip edilir. Instagram hesabınızdan daha sonra da yapacağınız paylaşımları olumu yönde de etkiler.

Neden Instagram Beğeni Satın Almalıyım?

Instagram beğeni satın alma işlemini yaptığınızda beğeni uygulanacak paylaşım çok daha fazla kişiye ulaşacaktır. Bu sayede paylaşımınız daha fazla izlenmiş olacak ve bu etkileşim hesabınızın takip sayısını da etkileyecektir. Özellikle aylık beğeni paketi satın alan hesaplarda takipçi sayılarında hızlı bir yükseliş gözlemleniyor.

Instagram Türk Beğeni Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Sitemizde Türk beğeni ve yabancı beğeni paketleri bulunuyor. Bu paketler içerisinde istediğiniz paketi seçerek güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Fakat Türk beğeni paketi satın almanın birçok farklı avantajı bulunur.

Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Türk beğeniler daha etkilidir.
  • Türk beğeniler sayesinde ülkenin dört bir yanına paylaşımınız ulaşır.
  • Türk beğeni sayesinde paylaşımınız daha etkili olur ve vermek istediğiniz mesaj daha etkili olur.
  • Türk beğeni sayesinde takipçi ve beğeni sayılarınız daha fazla artar.
  • Türk beğeni satın alma işleminden sonra paylaşımlarınızda düşüş yaşanmaz ve hesabınıza büyük bir olumlu etki eder.

Instagram Beğeni Satın Alırsam Keşfette Çıkar Mıyım?

Instagram keşfette fazla sayıda izlenen ve beğenilen videolar yer alır. Keşfete düşen videolar da ülke genelinde Instagram kullanıcılarının hepsine ulaşır. Instagram beğeni satın al keşfet etkili paketleri sayesinde yapmış olduğunuz paylaşımlar milyonlarca kullanıcıya ulaşır. Sizde beğeni satın alarak paylaşım yaptığınız videoyu keşfete sokabilirsiniz.

Instagram Beğeni Nasıl Arttırılır?

Instagram beğeni arttırmanın birçok yolu bulunur. Fakat bu yollar oldukça fazla zamanınızı alabilir. Bunun için sizi takip edenlerin sayısını yükseltmeniz gerekiyor. Daha sonra etkili videolar paylaşarak bu sayıyı zamanla artırabilirsiniz. Fakat bunun yerine daha az zamanınızı alan Instagram beğeni satın alma seçeneğini kullanabilirsiniz. Sitemizde farklı paket seçenekleri ile daha az zaman harcayarak beğeni sayısını çok daha fazla artırabilirsiniz.

Instagram Beğeni Hilesi Var Mı?

Instagram beğeni hile işlemi ile gönderilerinize beğeni işlemi yapabiliyorsunuz. Bu seçeneklerin dışında hile ile Instagram beğeni işlemi yapılmıyor. Bu şekilde hile ile yapılmaya çalışılan hesaplarda beğeni sayısı artmadığı gibi hesapta kalıcı hasarlara da yol açabilir.

Kurumsal Hesabım İçin Neden Instagram Beğeni Almalıyım?

Kurumsal hesaplar daha fazla kitlelere ulaşmalıdır. Kurumun duyuru, ilan ve faaliyetleri ile ilgili yapacağı tüm bilgilendirmeler bu hesaplardan yapılıyor. Günümüzde milyonlarca insan zamanlarının büyük bir kısmını sosyal medya hesapları ile geçiriyor ve kurum bilgilendirme için en iyi yol da sosyal medyadır. Onun için Instagram beğeni satın alarak kurumlar faaliyetlerini daha fazla kişiye duyururlar.

Instagram Beğeni Satın Alırsam Ne Kadar Sürede Teslim Edilir?

Sitemizde onlarca farklı beğeni paketi bulunuyor. Bu paketlerden seçeceğiniz hizmetin alt kısmında hizmeti teslim etme süresi hakkında bilgi bulunuyor. Bu bilgiler ışığında satın alma işlemi tamamlanıp paket ücreti hesaplarımıza geçtiği andan itibaren beş dakika ile bir saat içerisinde hizmet vermeye başlanıyor. Paketine göre ise en fazla yirmi dört saat içerisinde hizmet tamamlanır ve size mesajla bilgilendirme yapılır.

Instagram Beğeni Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram beğeni satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken husus hesap bilgilerini vermemeniz olacaktır. Çünkü bu hizmet için hesap şifresi gibi birçok hesap bilgisine gerek yoktur. Sitemizin de istediği gibi vermeniz gereken tek bilgi beğeni yapılacak paylaşım linkidir. Ayrıca beğeni satın alırken hesabınızın herkese açık olduğundan emin olmalısınız.

Instagram Beğeni Satın Alırsam Hesabım Kapanır Mı?

Instagram beğeni satın alma işlemi tamamen yasal bir işlemdir. Onun için herhangi bir kapanma riski ile karşılaşmazsınız. Sitemizde olduğu gibi birçok site bu şekilde faaliyet sürdürüyor. Özellikle gerçek kişilerden oluşan beğenilerin herhangi bir sakıncası bulunmuyor.

Aldığım Instagram Beğeniler Silinir Mi?

Sitemizden satın aldığınız tüm hizmetlerde olduğu gibi beğeni paketlerinde de silinme söz konusu değildir. Satın aldığınız paket içeriğinde kaç tane beğeni varsa o sayı uygulanır. Ve bu sayıda herhangi bir düşüş olmaz. Daha sonra beğenme olmasa bile bu sayı sabit kalır.

Instagram Beğeni Satın Al Hizmeti İçin Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Sitemizde Instagram beğeni satın almak için birden fazla ödeme yöntemi bulunuyor. Bunlardan birincisi kredi kartı yöntemidir. Diğerleri ise, havale/ EFT ve mobil ödeme yöntemidir. Bu üç yöntemde oldukça güvenlidir. Ve ödemelerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız eğer; kart bilgilerinizi sizin dışınızda biz dahil kimse göremez. Güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Banka havale veya EFT ve mobil ödeme de aynı şekilde güvenli bir ortamda yapılıyor.

Instagram Beğeni Nedir?

Instagram beğeni hizmeti, Instagram hesabınızda paylaştığınız fotoğraf veya videoyu beğenenlerin sayısını yükselten sistemimizdir.

Türk anlık beğeni, Türk yavaş beğeni ve yabancı anlık beğeni olarak 3 farklı opsiyon ile satışı yapılmaktadır. Beğeniler %100 gerçek ve %100 aktif kullanıcılardan oluşmaktadır.

Instagram Beğeni Ne İşe Yarar?

Instagram beğeni paylaşımlarınızı beğenen kişi sayısını ifade eder. Bunun yüksek görünmesi takipçileriniz tarafından olumlu olarak karşılanır. Beğeni sayınız yükseldikçe Instagram keşfete çıkma imkanınız da bir o kadar yükselmektedir.

Instagram Beğeni Fiyatları

Lukstakipci sitemizde Instagram beğeni fiyatları herkesin bütçesine uygun bir şekilde oluşturulmuştur. En ucuz beğeni paketimizin fiyatı Türk anlık beğeni için 7,90 TL, Türk yavaş beğeni için 4,90 TL ve yabancı anlık beğeni için 2,50 TL’dir.

Instagram Beğeni Hilesi

Instagram beğeni hizmeti hile olarak görülmemelidir. Sistemlerimiz tamamen doğal yöntemlerle gerçek kullanıcıları beğeni olarak göndermektedir.

Instagram Takipçi Arttırma Yolları

Instagram takipçi arttırmanın birçok yolu bilinmektedir. Bunlardan en bilineni ücretli olarak Instagram takipçi satın almak olsa da farklı yöntemlerde mevcuttur.

Instagram paylaşımlarında doğru etiketleri kullanarak, beğeni yaparak ve yorum yaparak takipçi sayınızda arttırabilirsiniz. Ama en garantili yöntemi Instagram beğeni hizmetinin yanında, Instagram takipçi hizmeti satın almaktır.

Instagram 20.000 Takipçi Hilesi

Instagram’da 20000 takipçiye ulaşmak için kullanıcıların 20000 takipçi hilesi aramaları devam etmektedir. Ama şunu söylemeyiz ki, 20000 takipçi gönderebileceğiniz bir hile yöntemi bulunmamaktadır. Takipçi satın alarak hızlıca 20000 takipçiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram beğeni satın alarakta keşfete çıkma şansınızı yükselteceğiniz için, yine keşfetten de sizleri takip edicek kişiler olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Beğeni Almak için Ne Yapmalıyım?

Instagram beğeni almadan önce ilk olarak Instagram profilinize girmelisiniz ve video/fotoğrafınızın linkini kopyalamalısınız. Sonrasında video/fotoğrafınıza ne kadar beğeni gelmesini istiyorsanız o paketi seçiyorsunuz ve siparişi oluşturma sayfasına gelmiş oluyorsunuz.

İşte bu kadar. Ödemenizin hemen ardından Instagram beğeni yüklenmeye başlayacaktır.

Instagram Beğeniler Gerçek midir?

Tabii ki, Lukstakipci olarak %100 Türk organik beğeni ve %100 Yabancı organik beğeni hizmetleri sunmaktayız. Gelen kişiler tamamen gerçek ve aktif hesaplardır.

Instagram Beğeni Hizmetiniz Zarar Verir mi?

Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, Instagram beğeni satın alma işleminizin hesabınıza herhangi bir zararı kesinlikle olmayacaktır. Instagram beğeni hizmetinin zararı değil, faydası olur.

Keşfete çıkmanıza etkisi, profilinizi ziyaret edenlerin ilgisinin çekmesi gibi sebeplerden ötürü Instagram beğeni hizmetinin profillere katkısı anımsanamayacak kadar vardır.

Instagram Beğeni Satın Alarak Keşfete Girer miyim?

Tabii ki, Instagram beğenileri paylaşımın en önemli unsurlarından biri olan beğeni sayısını yükseltmektedir. Bu bağlamda beğeni sayınız yükseldikçe keşfete girme imkânınız daha da çok artmaktadır. Beğeni satın aldıktan sonra hesabınızda olabilecek değişikleri kısa sürede hissedebilirsiniz.

Neden Instagram Beğeni Almalıyım?

Instagram’da binlerce hesap günlük olarak beğeni satın almaktadır. İşin boyutunu fark eden kullanıcılardan aylık abonelik yaptıranlar, takipçi, beğen ve izlenme gibi tüm hizmetleri alarak doping etkisi yaratanlar görünmektedir. Sizler de güzel gelişimler elde etmek adına Instagram beğeni hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Instagram beğenileri düşer mi?

Hayır, aldığınız Instagram beğeni paketlerinde herhangi bir düşüş yaşanmaz. Beğeniler sabit bir şekilde olduğu gibi kalır.

Instagram beğenileri ne zaman gelir?

Süreler konusunda en doğru bilgiyi paket açıklamalarından öğrenebilirsiniz. Instagram beğeni satın aldığınızda siparişiniz ödemenizin ardından işlem sırasına alınır. Sistemin yoğunluğuna göre 10 ile 30 dakika içerisinde beğeniler yüklenmeye başlar. Tamamlanma süresi alınan paketin miktarına ve hızına göre değişmektedir.