Youtube da video paylaşımı ve izlenme sayısının önemi

 

Son dönemlerde artan gönderi paylaşarak, tıklanarak veya izlenerek sosyal medyadan para kazanma popülerliği hızla yaygınlaşarak devam ediyor. Bu sosyal ağlardan bir tanesi olan Youtube izlenme sayısına göre para kazandırıyor. Milyonlarca içerik paylaşılan Youtube da her hangi bir içeriği binlerce kişiye izletebilmek ise bu işin kilit noktası olarak karşımıza çıkıyor. Peki Youtube da izlenilirliği artırmanın yolu nedir?

 

Neden Youtube İzlenme Satın Almalıyız?

 

  1. Kanalın ve video içeriklerinin geniş kitlelerce hitap edilmesi ve ilgi çekmesi gerekiyor.
  2. Düzenli video paylaşımı ,iyi bir görüntü kalitesi izlenile bilirliği artırmak açısından fazlasıyla önemli.
  3. Bunun yanı sıra toplumumuzda yer alan değer algoritmaları sınırları aşılmamalı.
  4. Video başlığı dikkat çekmeli.

 

Youtube kuralları gereğince bir videonun izlenmesi için izleyicinin 30 saniye videoda kalmalı ve videoyu izlemelidir.30 saniye videoda kalınmaz ise izlenmiş olarak izlenme sayınıza eklenmemektedir. Önemli olan 30 saniye izletmek asla değildir. Önemli olan izleyicinin dikkatini çekmeli ve 30 dakikalık videonuz var ise 30 dakika izletebilmeli.

Youtube İzlenme Para Kazanma Hakkında Bilinmesi Gerekenler;

 

Youtube sahte programlar aracılığı ile ya da hak teşkil etmeyecek durumlar doğrultusunda yapılan izlenme sayılarını kontrol ediyor ve spam olarak gördüğü durumlara sınırlamalar ve erişim engeli koyabiliyor.  Youtube kanalı aktif olarak kullanılmalı ve belli aralıklar ile içerik oluşturup video paylaşımı yapılmalıdır. Videolar izlendikçe ve izlenme saatiniz arttıkça Youtube dan para kazanabilirsiniz. Bu sayı ne kadar büyürse o kadar kazandığınız miktarda artacaktır. 

 

Bu işten para kazanmak için öncelikle ne yapmalıyım, içerik konularım ne olmalı sorularına yanıt aranmalı. Youtube görüntüleme satın al Bu içerikler sizi zorlamamalı ve keyif almalısınız. Günlük yaşantınızda yaptığınız işler, merak ettikleriniz, yaşam tarzınız, hayal gücünüz, yetenekleriniz, keyif aldıklarınız, ilginizi çeken mekanlar, coğrafyalar, yani içinde sizden bir parça olan her hangi bir konu üzerinden sizi sürekli paylaşım yapmaya itecek, sınırları olmayan bir çok konu ile alakalı onlarca video çekebilirsiniz.

 

Genel olarak bakılırsa sizde bu işten keyif almalı, ve karşınızdaki kitleye de izlerken keyif aldırmalısınız. Sürekli olarak kanalınıza bir üst seviyeye taşımalı yükselmeye odaklanmalısınız. Youtube da videolarınızı izlettirerek ve tabi ki reklamlar aracılığı ile para kazanmak son yıllarda oldukça popüler hale geldi.