Facebook Beğenilerini Arttırma Yöntemleri

 

İnstagram, Twitter ve daha birçok sosyal medya uygulaması gibi Facebook da birçok kitleye seslenebiliyor ve birçok markanın, şirketin tanıtımını gerçekleştirebilme özelliğine sahip uygulamalar arasındadır. Günümüzde iletişimi sağlayan ve diğer platformlara kıyasla eskiden beri varlığını sürdüren Facebook Sayfa Beğeni Satın Al paketi ile reklam yapabilir, bir ürün veya hizmeti kolayca tanıtabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bunları nasıl yapabileceğinizden ve pratik yoldan sayfa beğenilerini arttırmayı nasıl sağlayabileceğinizden bahsedeceğiz. 

Sayfanızı Özgünleştirin

 

Bildiğimiz üzere Facebook'ta birçok sayıda sayfa mevcuttur. Bunca sayfa içinde kendi sayfamızın ortaya çıkmasını, daha önde olmasını istiyorsak sayfayı özgün hale getirmeliyiz. Peki bunları nasıl yapabiliriz? Mevcut takipçilerin ilgisini çekiyor olmaya devam etmek ve daha fazla takipçi elde edebilmek gerekli. Bunu da öncelikle elbette sosyal medya kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip olarak gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın ki doğru bir başlangıç her şeydir. Öncelikle sayfada yaptığımız ürün/hizmeti tanıtan tüm bilgiler eksiksiz olmalıdır. Mevcut ve potansiyel takipçilerin merak ettiği ve hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceği her şeyi sayfamızda bulundurmak hedef kitlemizi bir başka benzer sayfaya yönlendirmekten kurtarır. Aynı zamanda sayfamızı daha güvenilir kılar. 

Güncel Olun 

 

Teknoloji çağındayız ve her şey hızlı yayılıyor, seri bir şekilde ilerliyor. O halde Facebook sayfamızın beğeni sayısında artış görmek istiyorsak güncel paylaşımlar yapmalı ve rakiplerimizin önüne geçebilmek adına daha dakik ve aktif olmalıyız. Gelişmeleri yakından takip eden kişiler sosyal medya uygulamalarına giriş yaptıklarında karşılarında bu gelişmeler ile ilgili içerikler görmek isterler. Etkisi geçmiş ve güncelliği olmayan bir şeyi birçok kişi merak etmez. Bu sebeple örneğin; özel günlerde yapacağımız içten ve samimi bir paylaşım veya bir kutlama mesajı ile takipçilerinizin gönlünde emin olun yer edinebilir, beğeni sağlayabilirsiniz. 

Çekiliş ve Kampanyalar

 

Araştırmalara göre çekiliş yapıp hediyeler dağıtan sosyal medya sayfalarında takipçi ve beğeni sayısı artıyor ve aynı zamanda takipçilerin sempatisini kazanmış oluyorsunuz. Bu sebeple farklı sponsorlarla anlaşarak fazla bir maddi harcamaya gerek kalmadan hem reklamımızı yapıyor olmak hem de beğeniyi sayıca arttırmak bu şekilde mümkün. Doğru bir strateji izleyerek ve kampanyaları yakından takip ederek firma kimliğimize uygun çekilişler yapmak hem keyifli hem de kârlı olacaktır.  

Hilelerden Kaçının

 

Birtakım Facebook takipçi ve beğeni kazanma hileleri sizden neredeyse tüm hesap verileri ve yetkilerini isteyerek bunu sağlayabilir ama ekseriyetle bu durumlar risklidir. Ayrıca bunlar arasında sizin yerinize paylaşımlar yapabilme yetkisine sahip olanlar da mevcut. Öte yandan sizi beğenen ve takip eden kişiler ve hesapların çoğu gerçek kişiler değil. Böylelikle hem gerçek bir kitleye ulaşamıyor hem de bilgilerinizi asılsız ve sahte kişilerle paylaşmış oluyorsunuz. Sonuç olarak hile ile beğeni arttırma yerine yukarıda verdiğimiz bilgilerden yararlanarak daha pratik ve sağlıklı bir yol ile başarı sağlayabilirsiniz.